Kas kiibistame tervise huvides kõik oma lapsed?

Facebooki asutaja investeerib kolm miljardit projekti, eesmärgiga ravida välja kõik laste haigused ja luua laste kiibistamise süsteem.

Facebooki kaasasutaja Mark Zuckerberg ja tema abikaasa Priscilla Chan teatasid, et nad toetavad kolme miljardi dollariga üliambitsioonikaid teadusuuringuid, mille eesmärk on nende sõnul ravida välja kõik meie laste haigused.
Programmi arvukate algatuste hulka kuulub universaalsete tehnoloogiate väljatöötamine, mis põhinevad traditsioonilisel teadusel ja kõigile teadlastele kättesaadavatel tehnikasaavutustel, sealhulgas kõigi rakutüüpide kaart, võimalus pidevalt verd jälgida, et tuvastada haiguste esimesi märke, samuti kiip, mille abil on võimalik diagnoosida kõiki (või vähemalt paljusid) haigusi, vahendab The Washington Post.

Selle rahaga toetatakse ka 10–15 niinimetatud virtuaalset instituuti, mille abil tuuakse kokku teadlased kogu maalimast, et keskenduda üksikutele haigustele või teistele eesmärkidele. Need instituudid võivad biomeditsiini valdkonnas revolutsiooni teha.

Allikad:
https://www.washingtonpost.com/…/mark-zuckerberg-and-pris…/…

https://www.med24.ee/…/facebooki-asutaja-investeerib-kolm-m…

Print Friendly, PDF & Email